Tiky II


V listopadu 2010 mě navštívila maminka s devítiletou dcerou, u které se od dubna objevují tiky v rukou a v obličeji, přes prázdniny se zdál stav o něco lepší. Kromě toho má alergii na lepek, drží dietu a bývá docela unavená.

Holčička je prý dost tvrdohlavá, hodně se prosazuje, tatínek prý říká, že si hodně věcí vybrečí, když není po jejím. Ráda se zviditelňuje, chodí na balet, není trémistka. Má hodně ráda zvířata. Mezi děti do MtŠ se těšila, neměla problém se odpoutat od matky, zároveň si vždycky dokázala vyhrát sama, dodnes prý dokáže celé odpoledne strávit v pokojíčku a pouští si písničky, něco si píše, kreslí…prý se nikdy nenudí. Nemá vysloveně jednu kamarádku, na které by lpěla, vždycky si i v novém kolektivu k sobě někoho najde. Když přijde ze školy, tak potřebuje tak 1/2 - 3/4 hodiny jen sama pro sebe. Je pohybově zdatná, vždycky jí šlo všechno samo a rychle. Sama říká, že se někdy bojí, když usíná, a že proto někdy nemůže usnout, že se bojí duchů, i když ví, že nejsou. Když byli kdysi na nějakém výletě a měla jít do kostela, který byl docela ponurý, tak tam vůbec nedokázala vejít a plakala, že tam nepůjde. Když viděla Piráty z Karibiku, tak se jí potom zdálo o příšerách.

Poprvé ordinuji homeopatický lék v potenci 200CH, několikrát po sobě v krátkém intervalu. Při první kontrole cca po 6 týdnech maminka referuje, že už po druhé dávce léků se tiky zmírnily, jsou méně časté i méně intenzivní, tak o 1/3, a také že je holčička celkově méně unavená. Zvyšuji potenci na 1M, několikrát po sobě, ozvou se, pokud by se tiky nelepšily, jinak přijdou za další 2 měsíce na kontrolu.