Dětská nespavost


S holčičkou ke mně maminka přišla zhruba před rokem (v r. 2009) v jejích 9 měsících. Přišli jednak proto, že se holčička v noci často budila, vzbudila se i 5 - 6x za noc, většinou k ní sice stačilo přijít a ukonejšit ji, ale také se stávalo, že se vzbudila zhruba ve dvě v noci a dál už nechtěla za žádnou cenu spát. To ji potom museli rodiče vzít k sobě do postele a pevně ji přitisknout k sobě, jinak by znovu neusnula. Přes den spí tak 2x 20 minut. Druhým důvodem, proč přišli, bylo to, že holčička byla velmi uplakaná, lekavá a abnormálně se bála cizích lidí. Stačí, aby se někdo jen přiblížil a chtěl se naklonit do kočárku, a ona se rozbrečí. Málo se směje. Maminka říká, že to není veselé dítě a že je to „pozorovatelka“. Hodně se upíná na věci, má třeba jednu oblíbenou ponožku nebo dálkové ovládání a s tím chodí celý den a druhý den se k tomu vrátí a hledá tu věc znovu. Když se rozbila vanička a místo modré donesli červenou, odmítala ji a dlouho si na ni nemohla zvyknout.

V noci se potí na hlavě tak, že má mokrý polštář. Jí hodně dobře, k pití má velmi ráda sladký čaj, ale jinak moc pít nechce. Viditelně reaguje, když je jí teplo, to jí hrozně vadí - třeba když jdou ven a maminka napřed obleče ji a ona musí čekat, než obleče bratra a sebe, to je protivná a pláče a rozčiluje se. Když byli na dovolené u moře, kde bylo horko přes 35 °C, celou dovolenou probrečela, maminka říká, že horko opravdu nesnáší.

Holčička dostala homeopatický lék ve vyšší potenci v krátkých intervalech. Na první kontrolní konzultaci po měsíci maminka říká, že holčička je přes den mnohem klidnější, nejen že nebrečí hned, když se k ní někdo cizí přiblíží, ale začali ji lidé zajímat, hlavně děti, dřív by prý brečela, jen by se blížili ke kočárku, teď prý málem vypadne ven, jak ji zajímá, co se kolem děje. Je vysloveně otevřenější, více společenská, dokonce se začala smát i na jiné lidi než na mámu. Také jí méně vadí horko, i u mě v ordinaci spí naprosto klidně oblečená v dětské sedačce, to by se prý dříve nestalo, hned by prý začala doslova řvát. Spaní v noci maminka hodnotí tak o 30 % lepší.

Pokračuji v léčbě stejným způsobem. Na další, v pořadí druhé kontrole po měsíci maminka referuje, že celkové zlepšení popsané výše trvá a k tomu že po dalších dvou dávkách homeopatického léku došlo k výraznému zlepšení nočního spánku, doslova se to prý zlomilo a holčička spí celou noc, vzbudí se někdy 1x za noc a občas se objeví trochu horší noc.

V léčbě jsme pokračovali podle kvality nočního spánku, přičemž ta se neustále zlepšovala, maminka referovala jen výjimečný výkyv v náladě či zhoršeném spaní.

Celkově nastala výrazná změna v chování už po měsíci homeopatické léčby, po dalším měsíci další výrazné zlepšení zejména spánku, a po třetím měsíci homeopatické léčby efekt celkového zlepšení vydržel následujících pět měsíců. Od té doby je holčička bez obtíží, maminka ví, že podání homeopatického léku je na místě v případě zhoršení kvality spánku.